Wsparcie w założeniu działalności gospodarczej
Eksperci Protegga oferują m.in. kompleksowe wsparcie w założeniu działalności gospodarczej. Posiadamy doświadczenie w różnych typach spółek. Proces założenia jednoosobowej działalności gospodarczej rozpoczynamy od dokładnego wywiadu z klientem, dzięki czemu jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć jego obecną sytuację życiową i biznesową. Na tej podstawie pomagamy w wyborze optymalnej formy opodatkowania oraz w określeniu PKD zgodnego ze specyfiką danej działalności. Dotyczy to analizy ewentualnych wyłączeń ustawowych oraz limitów, które pozwalają wybranym klientom na utrzymanie statusu nie-vatowca. Wieloletnie doświadczenie i doskonałe zrozumienie przepisów pozwala nam na zachowanie wysokiego profesjonalizmu.
Po zebraniu tych wszystkich danych przystępujemy do sporządzenia prognozy przychodów i kosztów na kwartał i rok. Na podstawie przygotowanej przez BR Protegga kalkulacji przedsiębiorca podejmuje decyzję o wyborze formy opodatkowania.
Przy planowaniu działań warto mieć na uwadze terminy, jakie Urzędy mają na nadanie numerów identyfikacyjnych. Dla zabezpieczenia wszystkich procesów, warto otworzyć spółkę wcześnie np. na 10-14 dni przed pierwszą sprzedażą. Dzięki temu zdążysz m.in. z zakupem kasy fiskalnej. Nasz zespół efektywnie przeprowadzi Cię przez cały proces.
Ważne! Jeśli nie masz NIP ani REGON, to twój wniosek o wpis do rejestru przedsiębiorców będzie jednocześnie wnioskiem o ich nadanie. NIP i REGON zostaną automatycznie uzupełnione w twoim wpisie - NIP w ciągu 1 dnia roboczego, REGON w ciągu 7 dni.
Jak wygląda proces założenia spółki krok po kroku?
Poniżej przedstawiamy, jak w dużym skrócie krok po kroku wygląda proces założenia spółki ze wsparciem ekspertów biura rachunkowego Protegga.
Działania przy założeniu spółki:
- Wspólnicy rejestrują się w CEIDG (można to zrobić online).
- Zawarcie umowy spółki z dniem rejestracji w CEIDG.
- Zgłoszenie spółki do Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), uzyskanie numeru REGON (czas oczekiwania na nadanie numeru Regon do 7 dni).
- Zgłoszenie spółki do Urzędu Skarbowego.
- Po nadaniu numerów NIP i REGON każdy ze wspólników musi zaktualizować dane w CEiDG o informacje dotyczące spółki cywilnej.
- Zakup kasy fiskalnej.
- Założenie konta bankowego spółki.
Bieżąca obsługa księgowa firm
Oczywiście jako biuro rachunkowe prowadzimy także bieżącą obsługę księgową firm. Obejmuje ona podstawowe obszary prowadzenia działalności, w tym wyliczanie zaliczek na podatek dochodowy. Jeżeli zajdzie taka konieczność, to w imieniu klienta przygotowujemy dedykowane pisma urzędowe. Bieżąca obsługa może obejmować też fachowe doradztwo i wiele więcej. Zawsze dbamy o zachowanie najwyższych standardów rynkowych i zgodności z obowiązującymi przepisami prawnymi. Pomożemy Ci m.in. w optymalizacji kosztów prowadzenia biznesu oraz w ubieganiu się o dodatkowe środki z różnego rodzaju dotacji i programów wsparcia finansowego. Możesz wykorzystać je do dynamicznego rozwoju swojego biznesu.