Prowadzenie działalności gospodarczej

Nasze biuro rachunkowe Protegga wspiera klientów w procesie prowadzenia działalności gospodarczej. Nasze usługi mogą rozpocząć się już na etapie planowania założenia firmy i wsparcia w wyborze najkorzystniejszej formy opodatkowania. Na bazie wieloletniego doświadczenia zadbamy o to, aby Twój biznes prowadzony był w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Dzięki nam zaoszczędzisz czas i pieniądze. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą współpracy z biurem Protegga.

Wsparcie w założeniu działalności gospodarczej

Eksperci Protegga oferują m.in. kompleksowe wsparcie w założeniu działalności gospodarczej. Posiadamy doświadczenie w różnych typach spółek. Proces założenia jednoosobowej działalności gospodarczej rozpoczynamy od dokładnego wywiadu z klientem, dzięki czemu jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć jego obecną sytuację życiową i biznesową. Na tej podstawie pomagamy w wyborze optymalnej formy opodatkowania oraz w określeniu PKD zgodnego ze specyfiką danej działalności. Dotyczy to analizy ewentualnych wyłączeń ustawowych oraz limitów, które pozwalają wybranym klientom na utrzymanie statusu nie-vatowca. Wieloletnie doświadczenie i doskonałe zrozumienie przepisów pozwala nam na zachowanie wysokiego profesjonalizmu.

Po zebraniu tych wszystkich danych przystępujemy do sporządzenia prognozy przychodów i kosztów na kwartał i rok. Na podstawie przygotowanej przez BR Protegga kalkulacji przedsiębiorca podejmuje decyzję o wyborze formy opodatkowania.

Przy planowaniu działań warto mieć na uwadze terminy, jakie Urzędy mają na nadanie numerów identyfikacyjnych. Dla zabezpieczenia wszystkich procesów, warto otworzyć spółkę wcześnie np. na 10-14 dni przed pierwszą sprzedażą. Dzięki temu zdążysz m.in. z zakupem kasy fiskalnej. Nasz zespół efektywnie przeprowadzi Cię przez cały proces.

Ważne! Jeśli nie masz NIP ani REGON, to twój wniosek o wpis do rejestru przedsiębiorców będzie jednocześnie wnioskiem o ich nadanie. NIP i REGON zostaną automatycznie uzupełnione w twoim wpisie - NIP w ciągu 1 dnia roboczego, REGON w ciągu 7 dni.

Jak wygląda proces założenia spółki krok po kroku?

Poniżej przedstawiamy, jak w dużym skrócie krok po kroku wygląda proces założenia spółki ze wsparciem ekspertów biura rachunkowego Protegga.

Działania przy założeniu spółki:

  1. Wspólnicy rejestrują się w CEIDG (można to zrobić online).
  2. Zawarcie umowy spółki z dniem rejestracji w CEIDG.
  3. Zgłoszenie spółki do Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), uzyskanie numeru REGON (czas oczekiwania na nadanie numeru Regon do 7 dni).
  4. Zgłoszenie spółki do Urzędu Skarbowego.
  5. Po nadaniu numerów NIP i REGON każdy ze wspólników musi zaktualizować dane w CEiDG o informacje dotyczące spółki cywilnej.
  6. Zakup kasy fiskalnej.
  7. Założenie konta bankowego spółki.

Bieżąca obsługa księgowa firm

Oczywiście jako biuro rachunkowe prowadzimy także bieżącą obsługę księgową firm. Obejmuje ona podstawowe obszary prowadzenia działalności, w tym wyliczanie zaliczek na podatek dochodowy. Jeżeli zajdzie taka konieczność, to w imieniu klienta przygotowujemy dedykowane pisma urzędowe. Bieżąca obsługa może obejmować też fachowe doradztwo i wiele więcej. Zawsze dbamy o zachowanie najwyższych standardów rynkowych i zgodności z obowiązującymi przepisami prawnymi. Pomożemy Ci m.in. w optymalizacji kosztów prowadzenia biznesu oraz w ubieganiu się o dodatkowe środki z różnego rodzaju dotacji i programów wsparcia finansowego. Możesz wykorzystać je do dynamicznego rozwoju swojego biznesu.

Biuro rachunkowe Protegga

Zapraszamy do zapoznania się z możliwością współpracy z biurem rachunkowym Protegga oraz do bezpośredniego kontaktu z naszym przedstawicielem. Zapewnimy profesjonalną obsługę prowadzonej przez Ciebie firmy.