Księgi handlowe

Biuro rachunkowe Protegga we Wrocławiu od 2000 roku oferuje klientom kompleksowe wsparcie księgowe i konsultacyjne. Posiadamy doświadczenie w prowadzeniu różnych form ewidencji księgowych. Wśród nich znajduje się również pełna księgowość, czyli księgi handlowe. Zadbamy o to, aby były prowadzone zgodnie z prawem i z dbałością o najwyższą dokładność. Dzięki temu razem z Protegga zadbasz o swoje bezpieczeństwo i prawidłowe rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Prowadzenie ksiąg handlowych - pełna księgowość

Przepisy polskiego prawa regulują to, jakie podmioty w Polsce zobowiązane są do prowadzenia ksiąg handlowych. Obowiązek ten obejmuje m.in.: spółki kapitałowe (tj. sp. z o.o. i S.A.), komandytowo-akcyjne i komandytowe. Ponadto pełną księgowość zobowiązane są prowadzić m.in. osoby fizyczne i spółki, które przekroczą roczny limit przychodów równowartości 2 000 000 euro według aktualnego kursu waluty. Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości. Zespól Protegga dokładnie wyjaśni Ci jego interpretację oraz zweryfikuje nałożony na Ciebie i Twoją firmę obowiązek podatkowy. Eksperci Protegga oferują kompleksowe prowadzenie pełnej księgowości w zgodzie z literą prawa i z dbałością o spokój i bezpieczeństwo klienta.

Prowadzenie ksiąg handlowych - oferta

W zakres współpracy z naszym biurem rachunkowym Protegga wchodzą takie działania, jak m.in.:

  • przygotowanie dedykowanej polityki rachunkowości i planu kont
  • rejestracja wszelkich zdarzeń gospodarczych i operacji finansowych zgodnie z Ustawą o rachunkowości
  • wsparcie w rejestracji i prowadzeniu firmy
  • obliczanie zaliczek na podatek dochodowy
  • sporządzanie sprawozdań finansowych oraz wsparcie podczas badania sprawozdań
  • prowadzenie planów amortyzacji środków trwałych oraz wykonywanie ich dokładnego spisu
  • sporządzanie dokumentacji księgowej i urzędniczej zgodnie z indywidualnymi ustaleniami

Na bazie wieloletniego doświadczenia i doskonałej znajomości przepisów jesteśmy w stanie utrzymać najwyższe standardy świadczonych usług. Dzięki nam zadbasz o prawidłowe rozliczenia z Urzędem Skarbowym oraz zaoszczędzisz cenny czas.