Rejestry VAT

Czynni podatnicy podatku od towarów i usług zobowiązani są do prowadzenia rejestrów VAT. Jako biuro rachunkowe Protegga z Wrocławia od lat wspieramy naszych klientów w realizacji tego obowiązku. Od 2000 świadczymy kompleksowe usługi księgowe i dbamy o bezpieczeństwo i wygodę naszych partnerów biznesowych. Poprowadzimy dla Ciebie rejestry VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami i z troską o Twój interes. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą współpracy z biurem Protegga.

Na czym polega prowadzenie rejestrów VAT?

Do prowadzenia rejestrów VAT jako dokumentacji księgowej zobowiązani są czynni podatnicy podatku od towarów i usług. Stanowią oni szerokie grono przedsiębiorców o różnej skali działania i wielkości. Obecne prawo wskazuje na to, że z obowiązku prowadzenia tego typu dokumentacji zwolnieni są tylko podatnicy przedmiotowo zwolnieni z VAT oraz wykonujący pracę zwolnione z VAT. Specyfika tej formy księgowej polega na sporządzaniu dokładnego spisu zakupów oraz sprzedaży produktów i usług objętych wskazanym podatkiem. Nie należy to najprostszych czynności, dlatego warto powierzyć to prawdziwym profesjonalistom. Jako Protegga zadbamy o prowadzenie rejestrów zgodnie z najwyższymi standardami rynkowymi. Razem z nami zadbasz o swoje bezpieczeństwo, prawidłowe rozliczenia z Urzędem Skarbowym oraz zminimalizujesz ryzyko ewentualnych błędów.

Współpraca w przypadku prowadzeniu rejestru VAT obejmuje ona m.in.:

Przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową ofertę usług księgowych. W ramach rejestrów VAT proponujemy:

  • prowadzenie rejestrów dostaw, nabyć i środków trwałych VAT;
  • rozliczanie transakcji wewnątrzwspólnotowych;
  • sporządzanie plików JPK_V7 oraz JPK_V7K;
  • przygotowywanie informacji podsumowującej VAT-UE;
  • sporządzanie innej dokumentacji księgowej i urzędniczej na bazie indywidualnych ustaleń z klientami.

Dbamy o to, aby każdorazowo zakres ustalany był indywidualnie i dostosowywany do realnych potrzeb przedsiębiorcy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu z ekspertem biura Protegga z Wrocławia. Zadbamy o Twoje bezpieczeństwo, wygodę i prawidłowe prowadzenie rejestrów VAT.