Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Jedną z uproszczonych form prowadzenia księgowości jest tzw. ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. To dobry wybór dla małych i średnich przedsiębiorstw, które nie generują dużych kosztów uzyskania przychodu. Ta forma rozliczania charakteryzuje się niższą stawką procentową podatku. Eksperci biura rachunkowego Protegga pomogą Ci w wybraniu optymalnej formy opodatkowania i poprowadzą dla Ciebie profesjonalną księgowość. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Ryczał - czym jest?

Ryczałt to uproszczona forma księgowości. Polega na prowadzeniu ewidencji wszystkich przychodów firmy. Uzyskana suma stanowi podstawę do obliczenia podatku. Jednocześnie przedsiębiorca nie może od przychodów odliczyć kosztów ich uzyskania. Właśnie dlatego ta forma opodatkowania najlepiej sprawdza się w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, które nie generują kosztów. Jednocześnie podatek przy ryczałcie ma niższą stawkę %. Wskazana forma rozliczenia opłaca się przy określonej specyfice biznesu. Jeżeli nie ponosisz dużych kosztów biznesu, to ryczałt od przychodów ewidencjonowanych pozwoli Ci na wygenerowanie znacznych oszczędności na podatku.

Współpraca w przypadku ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych obejmuje ona m.in.:

W biurze rachunkowym Protegga postawiliśmy na kompleksowe wsparcie klientów. Prowadzimy je już od 2000 roku. W ramach księgowości obejmującej ryczałt od przychodów ewidencjonowanych proponujemy:

  • prowadzenie ewidencji przychodów zgodnie z obowiązującym prawem i standardami rynkowymi
  • pomoc w założeniu i obsłudze działalności gospodarczej
  • wyliczanie zaliczek na podatek dochodowy
  • przygotowywanie zeznań rocznych PIT
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych przedsiębiorstwa
  • sporządzanie dodatkowej dokumentacji księgowej i urzędniczej na potrzeby klienta (zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami)

Współpraca obejmuje wszystko, czego potrzebujesz do spokojnego i bezpiecznego prowadzenia księgowości oraz prawidłowych rozliczeń z Urzędem Skarbowym.